E-Posta : bilgi@mercens.com | Telefon : 0232 335 09 60
E-Posta : bilgi@mercens.com | Telefon : 0232 335 09 60

Bina/site yönetim kuruluna aday olabilmek için genellikle belirli kriterlere uymanız gerekmektedir. Bunlar, yerel yönetim kurallarına ve bina/sitenin iç yönetmeliklerine bağlı olarak değişebilir, bu nedenle yerel yönetmelikleri ve bina/site kurallarını dikkate almanız önemlidir. Ancak genel olarak aday olacak kişide olması gerekenler;

Bina/Site Sakini: Bina/sitenin bir sakini veya malikiyseniz, yönetim kuruluna aday olma hakkına sahip olabilirsiniz. Adaylık için bina/sitede oturmanız veya mülk sahibi olmanız genellikle gerekir.

Yeterlilik: Yönetim kuruluna aday olmak için belirli bir yeterlilik veya deneyim gereksinimi olmayabilir. Ancak, bazı durumlarda bina/site yönetmeliği veya yerel yönetmelikler, belirli becerilerin veya deneyimlerin bulunmasını şart koşabilir. Bu nedenle, adaylık için ilgili yönetmeliklere ve kurallara dikkatlice göz atmanız önemlidir.

Yasal Yetkinlik: Yasal olarak sorumluluk alabilme ve karar verebilme yetkinliğine sahip olmanız gerekmektedir. Aday olabilmek için reşit olmanız veya yasal olarak yetkin olmanız gerekebilir.

Bireysel İstek: Yönetime aday olan kişinin, bina/sitenin yönetimi ve düzeniyle ilgili sorumlulukları üstlenme konusunda istekli olması önemlidir. Yönetim kurulunda çalışarak bina/sitenin daha iyi bir yer haline gelmesine katkıda bulunma amacınızı açıkça göstermeniz önemlidir.

Genel olarak kriterler yönetmeliklerde bu şekilde uygulanmakta. Ancak, bina/sitenizin yerel yönetmelikleri ve iç yönetmelikleri bu kriterleri değiştirebilir, bu nedenle adaylık sürecine ilişkin belirli kuralları kontrol etmeniz önemlidir.

 

Mercens, yönetim platformlarına ek olarak çıkardığı Site 4.0, Mercens Crafter ve Mercens Jarvis özelliklerini sektöre kazandırmıştır. Bu hizmetleri veren tek yönetim platformu olma özelliğini taşımaya devam etmektedir.

bilgi@mercens.com
0 (232) 335 09 60